Nagły, rwący ból spowodowany przez zapalenie korzonków bywa bardzo silny i wymaga natychmiastowego działania. Dlatego jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem, który zapisze Ci odpowiednie leki na rwę kulszową. Odkryj najskuteczniejsze sposoby na leczenie rwy kulszowej.

Rwa kulszowa – leczenie
Istnieje kilka sposobów na leczenie rwy kulszowej. Poznaj najskuteczniejsze metody!
Konsultacja lekarska
Oczywiście leczenie korzonków należy rozpocząć od skontaktowania się z lekarzem, który zapisze Ci odpowiednie leki. Jeśli borykasz się z silnym bólem, to rozwiązaniem będzie e-konsultacja medyczna. Wtedy nawet będąc na wakacjach czy też w podróży służbowej możesz bez problemów uzyskać błyskawiczną poradę medyczną. Dzięki temu zamówisz bezpieczne recepty online i będziesz mógł zastosować silniejsze leki na rwę kulszową.
Fizjoterapia
E-konsultacja z lekarzem może zakończyć się nie tylko przepisaniem leków, ale również dodatkowymi zaleceniami. Często specjaliści wypisują także skierowania lub po prostu zachęcają do odwiedzenia fizjoterapeuty. Seria ćwiczeń i zabiegów rehabilitacyjnych zmniejszy napięcie nerwu kulszowego, a do tego zwiększy elastyczność kręgosłupa. To dobry sposób wspomagający leczenie rwy kulszowej.
Najlepszym rozwiązaniem jest masaż. Jednak zdecyduj się na to dopiero, gdy zaczną działać leki na korzonki. Inaczej ból może się nasilić.
Jakie leki na rwę kulszową warto stosować?
Na bardzo intensywny ból, który często jest charakterystyczny dla rwy kulszowej, najczęściej stosowane są leki przeciwbólowe i przeciwzapalne bez recepty lub na receptę. Przekonaj się, które z tych substancji zazwyczaj są wybierane w przypadku silnego zapalenia korzonków. Pamiętaj, żeby wcześniej skontaktować się z lekarzem, który wybierze najlepiej dopasowane do Twojego stanu zdrowia środki.
Niesteroidowe leki doustne bez recepty
Istnieje kilka leków bez recepty, które mogą pomóc Ci w przypadku bólu w rwie kulszowej. Najczęściej zalecane są tabletki o działaniu przeciwzapalnym np. ibuprofen, ponieważ mają zahamować przyczynę bólu, czyli stan zapalny.
Jeśli nie możesz przyjmować niesteroidowych leków przeciwzapalnych, to zdecyduj się na leki przeciwbólowe typu paracetamol.
Środki lecznicze do zewnętrznego stosowania
Recepta online przyda Ci się również wtedy, gdy chcesz zastosować leki o działaniu miejscowym. Mogą to być żele, maści, kremy lub plastry przeciwzapalne. Z ich pomocą złagodzisz efekt odrętwienia i zmniejszysz stan zapalny. Przeważnie takie substancje lecznicze są oparte o następujące substancje czynne:
- salicylan metylu,
- kamfora,
- kapsaicyna,
- mentol.
Leki na korzonki na receptę
W przypadku silnego bólu rozwiązaniem mogą być tanie recepty online, które umożliwią Ci szybkie wykupienie potrzebnego leku i uzyskanie szybkiego ukojenia. Takie środki zazwyczaj należy przyjmować od 2 do 6 tygodni. Dokładną dawkę powinien ustalić lekarz podczas e-konsultacji.
Specjalista może też zalecić serię zastrzyków sterydowych lub niesteroidowych – zazwyczaj zawierają substancje czynne typu lidokaina i diklofenak.